3 грудня – Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями

 3 грудня – Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями

Круглий стіл « 3 грудня День захисту прав людей з обмеженими можливостями»

Мета: сприяти виявлення милосердя  до дітей з обмеженими можливостей. Формування моральних якостей , формувати переконаність, що хвороба не зможе стати на перешкоді в реалізації здібностей і талантів. Сприяти дружелюбності між дітьми. Виховувати ціннісне ставлення до власного здоров’я. Вчитись допомагати один одному,не бути осторонь чужої біди.

Обладнання: мультимедійна презентація, фільм «Мотузки», картинки до поданої теми,роздатки долоньки,сердечка.

Хід заняття

 ІІ. Вступне слово вихователя

Соціальне середовище – це суспільство, в якому всі ми живемо, і кожен свій день проводимо в оточенні інших людей. Від того, які стосунки виникають між нами, залежать наші самопочуття, здоров’я, кожного з нас. Немає на світі однакових людей. Навіть близнюки, подібні, як краплинки води, різняться між собою характером, бажаннями, поглядами на життя. Люди відрізняються фізичними даними, розумовим розвитком і здібностями, характерами, смаками, уподобаннями, темпераментом. Але всі вони мають бажання жити, любити, відчувати себе потрібними сім’ї, своєму колективі, суспільстві.

Сподіваюся, що сьогоднішній  круглий стіл не залишить вас байдужими, бо у світі є речі, яких не можна ні купити, ні вкрасти, ні позичити: це ввічливість і пошана, це співчуття й допомога ближньому, це безкорисливість і талант, це здібності і мудрість. Є речі, що відживають, виходять з моди. А поняття, які стануть темою нашого заняття, залишаться назавжди, бо вони випробувані часом та історією, міцно увійшли у свідомість багатьох людей, у наше життя. Отже, від чого залежить наше життя, його якість, повноцінність відгадайте загадку… Що це таке? Коли воно є,— марно тратимо, не дбаємо, а коли його не стане — віддали б усе, щоб повернути назад. (Здоров’я)

Сьогодні ми поговоримо про людей з обмеженими можливостями, людей, які маючи різні вади, продовжують жити, досягати успіху, уміють радіти життю. Пропоную до вашої уваги фільм, який не залишить нікого байдужим.

Демонстрація фільму «Мотузки»

На жаль, не все в житті так як ми хочемо. І є хвороби перед якими ми безсилі. Але цей фільм показує нам, що важливо коли поряд є підтримка. Чи це рідний хтось,чи друг, чи просто небайдужа людина. У фільмі «Мотузки» ми побачили, як вперто і старанно дівчинка намагалась допомогти хлопчику, щоб він міг гратись з дітьми, бігати, веселитись і жити на повні груди. Вона простягнула йому свою «руку допомоги». Зараз ви виріжіть кожен свою долоньку з кольорового паперу і напишіть, які почуття проявила дівинка,що вона робила щоб допомогти хлопчику. Можливо ви зробили б по іншому, щоб допомогти можете розказати. Ми кожну вашу долоньку прикріпимо до серця, для повноцінного радісного життя. Кожна ваша долонька «рука допомоги» - це крок вгору.

Створення плакату «Долоньки допомоги»

3 грудня День захисту прав людей з обмеженими можливостями.

Це люди, які не мають всіх цих пелюсточок, що має наша квіточка «Здоровя», тобто вони не мають повноцінного здоровя, але вони хочуть жити нормальним життям, як і ми всі. Мета, заради якої цей день був проголошений,— це дотримання прав людини й участь інвалідів в житті суспільства.

 Мета: формувати екологічне мислення, стійкий інтерес до спільної ігрової діяльності, вміння взаємодіяти з іншими дітьми; розвивати спостережливість, допитливість, працелюбність, комунікативні навички; виховувати самостійність, небайдужість, бажання розуміти та берегти природу;  дати поняття «волонтер», «добровільна допомога»; закріпити характерні ознаки осінньої пори року, вміння орієнтуватися у величині предметів (товстий – тонкий, високий - низький); навчати дітей свідомо обирати партнерів по грі, дотримуватися правил взаємодії у команді,  доводити справу до кінця, робити нескладні умовиводи за результатами своєї діяльності.

Словник: іменники: волонтер, добровільна допомога, комахи, божа корівка, сонечко-жучок, дупло, щілина, домівка, годівничка, насіння, крихти, сміття, бруд, знак; прикметники: осінній, добровільний, чуйний, добрий, теплий, затишний, високий, низький, товстий, тонкий; дієслова: допомагати, бачити, дбати, берегти, спостерігати, працювати, прибирати, шукати, захищати; прислівники: разом, окремо, дружно, весело, сумно, спільно, чисто, гарно. 

Матеріал: емблеми «серце на долоні»(по одній на кожну дитину); сірникова коробка з іграшкою божа корівка; знаки «Не галасуй!», «Не ламай гілки», «Не сміти!», «Люби і пізнавай природу!», «Не ображай комаху!»; лупи (3-4 шт.); годівничка для птахів, крихти хліба, насіння; інвентар для трудової діяльності: тачки (2 шт.), граблі, лопати.

ХІД ПРОГУЛЯНКИ

  1. Фізкультхвилинка «Зимовою стежкою». Діти йдуть стежкою до ігрового майданчику і виконують імітаційні рухи під віршований супровід:
  • Взимку стежиною діти гуляють, (звичайна ходьба.)
  • По листю/снігу опалому тихо ступають (ходьба на носочках.)
  • Воно шелестіти вже більше не хоче, (йдуть, човгаючи, прислухаючись до звуків під ногами.)
  • Бо дощ намочив килимок із листочків (рухи-струшування кистями в різних напрямках.)
  • У вирій пернаті полинули птахи, (легкий біг із змахуванням руками,як крилами.)
  • Сховались від холоду різні комахи (присідають,прикривши голову руками.)
  • Дерева всі голі стоять і печальні, (піднімають руки вгору, кисті опущені.)
  • Їм вітер співа колискову прощальну (плавно погойдують тулубом і руками з боку в бік.)

2 ДИДАКТИЧНА ГРА «Буває – не буває» («буває» - плеснути в долоні, «не буває» - підстрибнути.). Діти дають відповідь і пояснюють свою думку: «Чому буває (не буває)?»

  • «Сірі хмари вкрили небо, пішов сніг»;
  • «Падає жовте листя, під дубом розквітли конвалії»;
  • «Вітер зрива з дерев останнє листя, птахи відлітають у вирій»;
  • «Дерева вже стоять голі, а ми йдемо купатися до річки»
  • «Наступив грудень, всі комахи повилазили грітися на сонечку»

3 ІГРОВА СИТУАЦІЯ «Відгадайте, хто тут?». Показати дітям сірникову коробочку й загадати загадку: «Ця червона намистинка має крильця у краплинку, Невеличка, гарна дуже. Відгадай, хто тут, мій друже…» (божа корівка, сонечко-жучок).

4 ЗАПИТАННЯ ДО ДІТЕЙ: «Ви готові допомогти тим,хто потребує допомоги і захисту прямо зараз?» Вихователь пропонує дітям стати волонтерами, звертає увагу на емблеми у них на курточках («серце на долоні» - волонтерський знак); пояснює, що волонтери – це люди, які добровільно надають допомогу, роблять важливі, добрі справи і завжди працюють у команді.

5 ПРАКТИЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ «Наші добрі справи». Об'єднати дітей у три команди. Закріпити правила співпраці у команді. Оголосити завдання для кожної команди. Запропонувати обрати матеріал (інвентар) для роботи (за допомогою вихователя).

  • Завдання:

Перша команда – «Добра справа для сонечка»: знайти на нашій ділянці тепле і затишне місце для зимування божої корівки (обстежити за допомогою лупи), встановити  знаки «Не ображай комаху!», «Не галасуй!»;

Друга команда – «Для горобчика й синички ми влаштуємо годівничку»: знайти найтовще дерево на нашій ділянці (поміряти товщину, обхопивши дерево), зручну гілку для улаштування годівнички для птахів, прикріпити знак «Не ламай гілки!»;

Третя команда – «Осінь любить працьовитих»: навести лад на майданчику, щоб і пташці, і комашці, і кожній людині було приємно гуляти (відпочивати) на свіжому повітрі; встановити знак «Не сміти!»).

  • Закріпити завдання з кожною командою.
  • Запропонувати обрати матеріал (інвентар), відповідні знаки для роботи (за допомогою вихователя).
  • Самостійна діяльність дітей, допомога вихователя за потребою.

Підсумок. Запитання до «волонтерів» першої команди:

  • Яку добру справу ви робили?
  • Де і чому обрали саме це місце для божої корівки?
  • Що допомогло вам знайти тепле і затишне місце? (лупа, долоні)
  • Який знак ви прикріпили? Чому? 

*Ховаємо сонечко-жучка (іграшку) в «домівку».

Запитання до «волонтерів» другої команди:

  • Яке було завдання ?
  • Чи знайшли ви місце для улаштування годівники? Чому саме на цьому дереві (на цій гілці)?
  • Що допомогло вам визначити найтовще дерево?
  • Чому незручно вішати годівничку на найвищому дереві (на тонкій гілці)?
  • Який знак прикріпили на гілці? Чому?

*Вішаємо годівничку, насипаємо крихти, насіння).

Запитання до «волонтерів» третьої команди:

  • Чим важливим ви займалися?
  • Що потрібно було для роботи?
  •  Для кого важлива чистота, захист навколишнього середовища?
  • Як ви гадаєте, що потрібно для того,щоб навколо завжди було чисто і красиво?
  • Який знак ви прикріпили? Чому?

Запитання до усіх дітей: «Ким ми сьогодні були?», «Чи сподобалося вам працювати у команді?», «Як ви гадаєте, краще працювати (грати) разом чи окремо (по-одному)? Чому?», «Що треба робити, щоб зберегти красу і чистоту природи?». *Встановити знак «Люби і пізнавай природу!».

Категорія: Методи виховання дітей | Додав: gpetrik (09.01.2021)
Переглядів: 105 | Теги: Міжнародний день людей з обмеженими, 3 грудня | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar